Із 2022 року в Україні буде заборонено обіг пластикових пакетів

Дата: 07.06.2021 17:08

Днями за ухвалення відповідного Закону проголосували 297 депутатів Верховної Ради, а сьогодні, 7 червня, Закон №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» підписав Президент.

Вже із 1 січня наступного року в Україні буде заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. Із березня 2022 року магазини, супермаркети, аптеки та кафе перестануть пропонувати відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм.

Як виняток, в обігу залишаться біорозкладні та надтонкі пакети в якості первинної упаковки для риби, м’яса, сипучих, льоду – до 2023 року. За цей час мають з’явитися більш екологічні альтернативи.

Для суб’єктів господарювання ж передбачено штрафи за порушення відповідного законодавства:

- у закладах торгівлі – в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5-17 тис. грн), а за повторне порушення, скоєне впродовж трьох років – від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів (17-34 тис. грн);

- за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7-3,4 тис. грн), за повторне порушення, вчинене протягом трьох років – від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3,4-8,5 тис. грн).

Заборона діятиме через дев'ять місяців від дня, наступного після дня оприлюднення Закону.