Жителям Сокирянської громади щодо цифрової освіти

Дата: 21.07.2021 16:10

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Платформа Дія.Цифрова освіта, де розміщений Цифрограм 2.0, розроблена за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Цифрограм 2.0 допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Нова версія Цифрограму розрахована для декількох цільових аудиторій: вчителі, учні, медичні працівники, держслужбовці.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

- Основи комп’ютерної грамотності.

- Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.

- Створення цифрового контенту.

- Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.

- Безпека в цифровому середовищі.

- Вирішення технічних проблем - навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.

Безкоштовно  скласти  тест  і  отримати  сертифікат  можна  на  порталі Дія.Цифрова  освіта:   https://osvita.diia.gov.ua/digigram