Інформація про стан поширення COVID-19 на території Сокирянської територіальної громади

Дата: 12.08.2021 09:33

Станом на 12 серпня 2021 року у стаціонарних відділеннях Сокирянської лікарні перебуває 13 осіб.  За останню добу госпіталізували 1 людину. Наразі, у 11-ти пацієнтів підтвердився діагноз «коронавірус», 2-є людей очікують ПЛР-тестування. 3-є хворих – у важкому стані та потребують постійної дотації кисню. 10 пацієнтів – мають проблеми з диханням та періодично використовують кисневі концентратори.

За повідомленням медиків, до лікарні потрапляють особи, яким вже важко дихати самостійно.

На амбулаторному лікуванні з інфекцією COVID-19 знаходиться 1 хворий з м. Сокиряни. Попередньо лікувалися вдома 3 пацієнтів, серед яких і 1 дитина.

Як повідомлялося раніше, у Чернівецькій області зафіксовано непоодинокі випадки нового штаму коронавірусу «Дельта».

Як застерігають лікарі-епідеміологи, відповідно до дослідження, проведеного науковцями з Китаю, концентрація вірусу в організмі зараженої людини від штаму «Дельта» у тисячу разів більша. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню інфекції серед інших людей. Тому він є більш заразним та контагіозним, тобто швидше передається.  Якщо особа не вакцинована, ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби після зараження штамом «Дельта», набагато вища. Небезпека полягає й в тому, що ризик інфікування «Дельтою» спостерігається високим серед дітей, підлітків та молоді. Єдиний спосіб вберегтися, як зазначають медики,  – це вакцинація.

Шановні жителі Сокирянщини, закликаємо вас більш відповідально ставитись до свого здоров’я та здоров’я оточуючих і близьких, дотримуючись протиепідемічних заходів та рекомендацій МОЗ:

? ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

? носіть захисну маску в громадських місцях;

? уникайте великого скупчення людей та дотримуйтесь соціальної дистанції.