Розпочато осінню пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 13.09.2021 17:05

З 14 вересня 2021 року на території Чернівецької області розпочинається проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною з літаків.

Вказані заходи проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних і паразитарних хвороб тварин на 2021 рік та задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника хвороби.

Поширення вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту над лісовими та польовими угіддями області.

Принада є безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині принади знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Тому, шановні жителі Сокирянщини, коли ви побачите літак, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати приманку в руки та не переносити з місця.

Довідково: сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами та завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні та бродячі тварини.