З 23 вересня на території громади будуть діяти карантинні обмеження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки

Дата: 22.09.2021 17:20

У Сокирянській міській раді, під керівництвом міського голови Василя Козака, сьогодні, 22 вересня, відбулась нарада стосовно функціонування народногосподарського комплексу громади в умовах дії карантинних обмежень. Участь у нараді взяли секретар міської ради Любов Степаненко, перший заступник міського голови Іван Гангал, керуюча справами виконавчого комітету міськради Ауріка Мойсеєнко, начальник відділу освіти Галина Рябко, директор КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної підготовки Анастасія Заремська, начальник Сокирянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван Лисий, старости, керівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, керівники профільних служб та відділів міської ради. Йшлося також про рівень вакцинації населення громади та роботу закладів освіти в умовах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Як поінформувала директор КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Анастасія Заремська, щоденно в населених пунктах громади сімейні лікарі встановлюють близько 10 хворих з діагнозом «коронавірус». За даними медиків, 52 особи перебуває в стаціонарних відділеннях КНП «Сокирянська лікарня» і всі хворі мають проблеми з диханням.

За словами Анастасії Євстафіївни, вакцинація не запобігає захворюванню на коронавірус, але воно запобігає виникненню тяжких ускладнень від перебігу хвороби та смертельним випадкам. Жителі громади можуть отримати щеплення в стаціонарному пункті вакцинації, який розташовано на базі КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» в місті Сокиряни. За умови попереднього звернення до сімейного лікаря та наявності в населеному пункті більше 10 осіб, які мають бажання отримати щеплення, мобільна бригада фахівців здійснює виїзд в села громади.

Начальник Сокирянського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван Лисий акцентував увагу на карантинних обмеженнях, які передбачаються «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки. Зокрема, в умовах встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених «зеленим» рівнем, забороняється:

проведення масових заходів (у тому числі в розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування) за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;

приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць;

розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років);

відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;

проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);

діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп;

відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають (перебувають) громадяни похилого віку.

Як зауважив Іван Миколайович, у зв’язку із запровадженням 23 вересня карантинних обмежень "жовтого" рівня епідемічної небезпеку, буде відновлено роботу мобільної робочої групи, яка здійснюватиме контроль за дотриманням визначених постановою Кабінету Міністрів України заходів.

За інформацією відділу освіти міської ради, з 23 закладів загальної середньої освіти у 5-ти рівень вакцинації працівників становить нижче 80 %. Відповідно до карантинних обмежень, передбачених «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки, заборонено відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів освіти, в яких не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. Відтак, заклади освіти громади, де рівень вакцинації працівників складає нижче 80%, здійснювати навчання за очною формою не будуть.

«Є постанова Кабінету Міністрів України і ми маємо чітко дотримуватись її вимог» - зазначає міський голова Василь Козак. «Ми вжили вичерпних заходів та створили всі належні умови для вакцинації населення, в тому числі і педагогічних працівників: вакцина є в достатній кількості, пункти вакцинації працюють, за потреби, мобільні групи виїжджають в населені пункти. Питання належної організації освітнього процесу – відповідальність директорів закладів освіти та їх працівників».