До уваги громадян! Щоб збільшити надходження до бюджету територіальної громади податківці закликають вимагати у продавців підакцизної продукції фіскальні чеки РРО та перевіряти їх на сайті ДПС
Дата: 11.10.2021 10:56
Кількість переглядів: 363
Місцеві бюджети постійно відчувають нестачу фінансових ресурсів для виконання своїх функцій та обов‘язків, а відповідно і виникає потреба більш вичерпного аналізу питання сплати податків до місцевих бюджетів та удосконалення системи їх справляння. Формування значної частини доходів територіальних громад знаходиться у прямій залежності від того, наскільки ефективно обліковані землі та нерухомість – сплата майнових податків. Про це зазначають у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Легалізована виплата заробітної плати – сплата податку на доходи фізичних осіб. Як «фіскалізуються» готівкові кошти при продажі товарів, особливо підакцизних – надходження роздрібного акцизу та частки акцизного податку.
Якщо для вирішення перших двох чинників уже напрацьований перелік заходів, то щодо застосування РРО є ще багато запитань як від податківців так і від споживачів. Зокрема, є нарікання щодо відсутності або зменшення часток акцизного податку з роздрібного продажу пального.
А це якраз і застосування РРО – частки визначаються, виходячи з обсягів реалізованого суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території. Якщо ж продаж пального здійснюється без застосування РРО чи з його порушеннями то відповідно такі обсяги не відображаються в РРО і інформація в електронному вигляді не попадає до фіскального сервера і відповідно не бере участі у розрахунках сум частки акцизного податку.
Тобто важливо знати – що саме від обсягів реалізації пального через РРО залежить частка акцизного податку, що надходитиме громадам до кінця року. Також, у разі якщо суб’єкт зазначив невірний КОАТУУ при реєстрації РРО; не зазначив код УКТ ЗЕД при продажу пального або зазначив невірний - то будь-яка з цих причин є наслідком зменшення обсягів для розрахунку часток акцизного податку.
Щодо надходжень до бюджетів 5 відсотків від роздрібного продажу підакцизних товарів (алкоголю та тютюну) то для обчислення бази оподаткування теж задіяні суми доходу від продажу, проведені через РРО.У разі, якщо продавці підакцизної продукції торгують фальсифікатом чи без «фіскалізації» сум то 5 відсотків від продажу не потрапляє в бюджет громади.
Виходом з даної ситуації є максимальний контроль за видачею фіскальних чеків РРО. Це питання номер один – інспектування, як зі сторони податківців так і громадськості та споживачів. Наголошують у податковому відомстві.
Податкові органи закликають усіх краян при купівлі пального, алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів вимагати чек РРО на всю суму покупки, а також інформувати податкову службу області про тих продавців, які порушують правила використання РРО.