Бюджет Сокирянської громади за 9 місяців 2021 року виконано на 106 %

Дата: 26.10.2021 16:58

Впродовж дев’яти місяців поточного року до бюджету Сокирянської територіальної громади надійшло 216 млн. 384тис. 200 грн., з них власні бюджетні ресурси склали 93 млн. 818 тис. 200 грн., трансферти із державного бюджету України – 122 млн. 566 тис. 200 грн. Про це поінформувала депутатів Сокирянської міської ради восьмого скликання начальник фінансового управління Наталія Настасій, в ході дванадцятої сесії, яка днями відбулась у міській раді.

Як зауважила Наталія Іванівна, у відсотковому співвідношенні власні бюджетні ресурси становлять 43,4%, тоді як додаткові надходження за вказаний період склали 56,6%.

Сокирянська територіальна громада, за підрахунками спеціалістів, виконує бюджет на 106, 4%. Найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень до місцевого бюджету займає податок на доходи фізичних осіб –  58 млн. 109,6 тис. грн.

Також стабільно поповнюють бюджет громади надходження єдиного податку. Його сплачують суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Станом на 01 жовтня 2021 року ці надходження склали 9 млн. 448 тис. 300 грн. Зазначимо, що сюди входить і єдиний податок від сільгосптоваровиробників краю, загальна сума якого становить 1 млн. 320 тис. 100 грн.

Важливим джерелом наповнення місцевої скарбниці Сокирянської громади залишається податок на землю. За дев’ять місяців 2021-го його нараховано у сумі 12 млн. 068 тис. 800 грн., у тому числі за оренду земельних ділянок надійшло 3 млн. 874 тис. 600 грн. Сума податку на  нерухоме майно становить 3 млн. 432 тис. 500 грн. Акцизного податку від реалізації підакцизних товарів через роздрібну торгівлю (алкогольні та тютюнові вироби) надійшло лише 3, 3 %, що становить 2 млн. 976 тис. грн.

Як зауважують фахівці, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження збільшилися на 19 млн. 497 тис. 900 грн., в тому числі по податку на доходи фізичних осіб  - на 14 млн. 344 тис. 900 грн.

«Зростання надходжень ПДФО відбулось у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати працівників бюджетної сфери громади, а тому вкрай важливо зрозуміти – кожен з нас має податкові зобов’язання. Від того, як сумлінно ми сплачуємо податки залежить розвиток Сокирянщини. І, в першу чергу, життєдіяльність  закладів охорони здоров’я і освіти, утримання доріг та розбудова громади в цілому» - зауважує міський голова Василь Козак. «Не дивлячись на те, що ми виконуємо бюджет на 106 %, у нас не вистачає фінансових ресурсів для здійснення розрахунку за спожиті енергоносії установами бюджетної сфери територіальної громади, враховуючи теперішні ціни» - додає Василь Васильович.

Видатки ж бюджету Сокирянської територіальної громади за січень-жовтень цього року склали 213 млн. 341 тис. 900 грн. З них найбільше спрямовано на фінансування закладів освіти, органів управління, соціального захисту, охорони здоров’я, культури та оплату комунальних послуг та енергоносіїв.