Шановні жителі Сокирянської громади!

Дата: 27.10.2021 14:40
Кількість переглядів: 383

 

Вкотре нагадуємо, що шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окисиди азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Виникає питання – чи є розумна альтернатива спалюванню сухого опалого листя.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування.

Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. В основу купи вкладають до 25 см шару землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. Кожен з шарів присипають землею. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.
Компост можна робити з багатьох харчових відходів, включаючи залишки від овочів, фруктів, яєчну скорлупу, чайні пакетики і т. ін. На додаток до цього, компостуються такі речовини як листя, трава, дрібне гілля, шматки шовку та бавовни, стружка, газети та зола.

Звертаємо увагу жителів міста Сокиряни, що комунальне підприємство «Сокиряни-благоустрій»  вивозитиме опале листя з дворів багатоквартирних будинків міста. Мешканцям ж приватного сектору адміністративного центру необхідно самостійно вивозити рослинність на сміттєзвалище, або ж скористатися послугами транспорту комунального підприємства «Сокиряни-благоустрій» на платній основі. Альтернатива утилізації сухого опалого листя – компостування. Ні в якому разі суху рослинність, як і будь-яке сміття, не можна спалювати!

Чинне законодавство забороняє спалювання листя, сухої трави та передбачає штрафи за порушення цієї заборони.

Громадяни можуть понести як адміністративну (до 30,6 тис. грн. штрафу) так і кримінальну відповідальність.

Не наражайте себе і оточуючих на небезпеку та турбуйтеся про навколишнє середовище!

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь