Захист прав та законних інтересів дітей – в пріоритеті

Дата: 28.12.2021 11:10

Сьогодні, 28 грудня, під головуванням заступника міського голови Оксани Бабій, за участю секретаря міської ради Любові Степаненко, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Відтак, комісією розглянуто чотири питання порядку денного, які попередньо детально опрацьовані фахівцями служби у справах дітей Сокирянської міської ради.

Три питання стосувалися надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна в інтересах дітей. Комісією ухвалено рішення щодо збереження майнових та житлових прав дітей.

Одна справа – щодо доцільності позбавлення батьківських прав. Згідно з пунктом 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Пунктом 5 статті 19 СК України передбачено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок. Відтак, комісією заслухано питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав батька та матері відносно їх малолітнього сина,  обговорено та вивчено обставини справи  та ухвалено рішення, спрямоване на захист прав та законних інтересів дитини.

Відтак, розглянуті комісією з питань захисту прав дитини при Сокирянській міській раді питання буде винесено на чергове засідання виконавчого комітету.