Тисячу гривень за вакцинацію громадяни віком 60 років і старші можуть використати на придбання ліків

Дата: 24.01.2022 16:13

Починаючи з 24 січня, за програмою єПідтримка, тисячу гривень за вакцинацію від COVID-19 можна використати на придбання ліків.

Громадяни віком 60 років і старші, які пройшли повний курс вакцинації, за кошти програми можуть купити ліки в аптечних закладах та інтернет-апеках. На території Сокирянської громади придбати ліки можна в Сокирянській центральній аптеці №28 та на базі аптечних пунктів КНП «Сокирянська лікарня».

Варто зауважити, що за кошти програми можна придбати виключно лікарські засоби, які відповідним чином зареєстровані на території України, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна купити дієтичні добавки, розхідні матеріали, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо. Медичні препарати, які реалізуються за рецептом, можна придбати за умови наявності відповідного рецепту.

Для того, щоб отримати 1000 грн. за вакцинацію від COVID-19 необхідно:

-        на смартфон встановити застосунок Дія;

-        пройти у ньому авторизацію;

-        пересвідчитися в наявності ковід-сертифікату (якщо немає, можна згенерувати);

-        зайти в рубрику «Послуги» - вибрати «єПідтримка» (там будуть запропоновані варіанти банків, обрати свій банк) – згенерувати картку «єПідтримка» - подати заявку та очікувати надходження коштів.

Наразі тисячу гривень за вакцинацію можна оформити в таких банках: А-банк, Альфабанк, izibank, Монобанк, Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк і Укргазбанк.

Жителі Сокирянської громади, у яких виникають труднощі із генеруванням картки «єПідтримка», можуть звернутися за консультацією до фахівців відділення «ПриватБанк», що в місті Сокиряни. Для отримання консультації потрібно мати картку клієнта банку.

Зазначимо, що паперовий сертифікат - це недостатня умова, щоб отримати допомогу, потрібно встановити додаток «Дія».