Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану

Дата: 23.02.2022 17:43

В ході засідання Ради національної безпеки і оборони України, яке сьогодні, 23 лютого, провів Президент України Володимир Зеленський, було ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України. Після підписання указу Президента про запровадження надзвичайного стану його має затвердити Верховна Рада України.

Запровадження надзвичайного стану передбачається по всій території України, крім Донецької та Луганської області, де, згідно з наказом, з квітня 2018 року відбувається операція Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

З урахуванням прийнятого рішення, в областях діятимуть оперативні штаби під головуванням голів обласних державних адміністрацій. До їх складу входитимуть представники органів державної та місцевої влади, і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

«Це можуть бути рішення щодо посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути обмеження й певний рух транспорту, може бути додатковий огляд транспорту, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Тобто це превентивні питання, щоб у країні зберігався спокій, працювала економіка», – пояснює секретар РНБО Олексій Данілов, додавши, що головне завдання, яке ставить перед собою Російська Федерація, – досягти мети через внутрішню дестабілізацію.

Всі керівники областей перебувають на своїх робочих місцях і працюють 24/7.

Що означає Режим Надзвичайного Стану:

На територіях областей починають діяти оперативні штаби під головуванням голів обласних державних адміністрацій.

Встановлюється посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей.

Може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд

Встановлюється заборона проведення масових заходів

Діє заборона щодо проведення мітингів

УВАГА! Комендантська година на територіях областей та міст не вводиться допоки не буде прийняте відповідне рішення