Роз'яснення щодо особливостей перетину державного кордону

Дата: 25.02.2022 21:03

Як уже повідомлялось раніше, на період дії правового режиму воєнного стану перетин державного кордону дозволяється громадянам інших держав, а також громадянам України, крім осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Обмеження щодо заборони виїзду за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема до осіб:

- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність;

- на утриманні яких перебуває троє і більше дітей віком до 18 років;

- які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні яких перебуває дитина – інвалід віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи до досягнення нею 23 років;

- усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

- чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції.