До уваги! Хто має право на статус ВПО та як отримати довідку внутрішньо переміщеної особи

Дата: 01.04.2022 16:59

Внутрішньо переміщені особи – це люди, які змушені покинути своє постійне місце проживання у зв’язку з воєнними діями. Зокрема, це стосується осіб, які перемістились з регіонів, де ведуться активні бойові дії, і перелік цих регіонів визначений Урядом: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська області, м. Київ, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області).
Для отримання статусу ВПО потрібно стати на відповідний облік та отримати довідку ВПО.

Для отримання довідки особа може звернутися до:

• органів соцзахисту райдержадміністрацій (районних військових адміністрацій) та міських рад міст обласного значення;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або ЦНАП;
  • онлайн через Портал ДІЯ (за технічної можливості).

Для взяття на облік ВПО громадянам необхідно надати документ, що посвідчує особу.