До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування!

Дата: 08.04.2022 11:27

Законом України від 15 березня 2022 №2120-ІХ внесені зміни до Закону України 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Даними змінами передбачено, що  під час військового стану фізичні особи - підприємці мають право не сплачувати єдиний внесок за себе. Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Водночас на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування за несплату єдиного внеску платникам не нараховуються штрафні санкції та пеня.

Особливу увагу податківці області звертають на той факт, що у разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

Тому, кожен платник по можливості має сплачувати єдиний внесок та погашати заборгованість, щоб забезпечити собі страховий стаж для майбутньої виплати пенсій та безперебійну виплату пенсій під час воєнного стану.