Буковинський малий бізнес поповнив місцеві скарбниці на 272,3 млн грн єдиного податку

Дата: 13.06.2022 09:02

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, за січень-травень 2022 року суб’єкти малого підприємництва Буковини перерахували до місцевих скарбниць майже 272,3 млн грн єдиного податку, що на 27,9 млн грн більше показників минулого року.

Наразі лідерами зі сплати єдиного податку є фізичні особи-підприємці – ними сплачено до місцевих бюджетів 228,3 млн грн.

Юридичні особи – платники єдиного податку III групи перерахували до місцевих скарбниць 33,4 млн грн, сільськогосподарські товаровиробники  – 10,6 млн гривень.

У податковому відомстві Буковини звертаються до ФОПів - платників ЄП першої та другої груп за можливості виконувати свій податковий обов'язок та сплачувати єдиний податок.

У 2022 році ФОП - платники ЄП першої - другої груп мають сплачувати фіксовану суму єдиного податку щомісячно. Протягом року фіксовані ставки єдиного податку залишаються незмінними.

Податківці наголошують, єдиний податок від малого підприємництва є одним із податкових платежів, надходження яких стабільно поповнюють місцевий бюджет та забезпечують фінансування територіальних громад.