Питання розподілу паливних матеріалів автозаправними станціями на території Сокирянської громади не входить до компетенції Сокирянської міської ради

Дата: 11.07.2022 17:46

Звертаємо увагу жителів громади на те, що автозаправні станції, які здійснюють реалізацію паливних матеріалів на території Сокирянської громади належать до приватної форми власності.

Згідно з статтею 6 Господарського кодексу України одним з принципів господарювання в Україні є заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини. Статтею 23 цього ж Кодексу передбачено, що незаконне втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання забороняється.

Відповідно до отриманих роз'яснень повідомляємо, що наразі придбати паливо на території громади громадяни можуть при наявності скретч-карт на паливо або мобільного додатку «Energy».

Скретч-карти можна придбати в місті Чернівці.

Мобільний додаток «Energy!» доступний  для безкоштовного завантаження з Google Play, App Store або AppGallery для використання на пристроях із системами Android (з версії 5 та вище) та iOs (з версії 10 та вище).

Мобільний додаток надає такі можливості:

— купівля на віртуальну або пластикову паливну картку бензинів А-98, А-92 Energy, А-95, А-95 Energy, дизельного палива Energy або газу за встановленою у додатку ціною через розділ «Купити» - за умови наявності відповідних видів палива на автозаправній станції;

— надання інформації про залишки літрів палива на віртуальних та пластикових паливних картках користувача, а також перелік виконаних операцій у розділі «Моє паливо»;

— надання третій особі права заправити на АЗС вказану користувачем кількість літрів палива зі своєї паливної картки за унікальним кодом «Поділитися», сформованим у розділі «Моє паливо»;

отримання інформації про АЗС, у тому числі: послуг на АЗС, цін на паливо, відстань від АЗС до місцезнаходження користувача, маршрут від обраної АЗС до місцезнаходження користувача в розділі «Карта АЗС» (за умови включення служби геолокації);

— заправки авто з оплатою як віртуальною чи пластиковою паливною карткою, так і банківською карткою,

— надання доступу до віртуальної або пластикової паливної картки для використання наявного на ній палива іншим користувачам додатку на постійній або тимчасовій основі шляхом налаштування права доступу в розділі Моє паливо/Транзакції/Налаштування.

Сокирянська міська рада для здійснення своїх повноважень використовує скретч-карти, придбані на початку 2022 року відповідно до вимог законодавства.

Використовується паливо згідно з встановленими лімітами.