Захисники і Захисниці, які мають особливі заслуги перед Україною, отримуватимуть щомісяця до трьох мінімальних зарплат

Дата: 28.07.2022 12:15

З 1 січня 2023 року громадяни, які мають особливі заслуги перед Україною та брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, а також члени сімей загиблих громадян з числа таких осіб, щомісяця отримуватимуть грошові виплати у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат.

Відповідний законопроект “Про грошове забезпечення деяких категорій громадян”(реєстр. № 7141) ухвалила Верховна Рада України.

Ним встановлюється щомісячна грошова виплата в розмірі від 1-ї до 3-х мінімальних заробітних плат для осіб, які брали безпосередню участь в АТО, ООС, у заходах по обороні України у зв’язку з військовою агресією росії проти України і яким присвоєно звання Герой України з врученням ордену “Золота Зірка”, або яких нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом “За мужність” трьох ступенів чи орденом княгині Ольги трьох ступенів, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа таких осіб.

Відтак ухваленим законопроектом встановлено щомісячну виплату грошової допомоги:

у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року, – особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”;

у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат – лицарям ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі);

у розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати – кавалерам ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) та нагородженим орденом княгині Ольги трьох ступенів;

у розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць на сім’ю) – членам сімей померлих або нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, лицарів ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі), кавалерів ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) та нагороджених орденом княгині Ольги трьох ступенів.

Грошове забезпечення виплачуватиметься щомісяця з дня звернення за його призначенням.

Закон набирає чинності з 01 січня 2023 року.

Джерело: Єдиний вебпортал органів виконавчої влади України.