Рішення щодо продажу на аукціоні права оренди чи власності на земельну ділянку комунальної власності приймається виключно в інтересах жителів Сокирянської громади

Дата: 06.09.2022 10:01
Кількість переглядів: 322

 

Питання щодо продажу земельної ділянки з кадастровим номером 7324085500:05:011:0045, яка відповідно до рішення сесії Сокирянської міської ради № 105/18-22 від 08.06.2022 внесена до переліку ділянок комунальної власності несільськогосподарського призначення, право власності яких планується виставити на земельні торги (аукціон), набуло широкого розголосу серед жителів громади та породжує низку припущень, які не мають під собою вагомих підстав.

Вказана земельна ділянка у 2006 році, на підставі технічної документації, внесена до Державного земельного кадастру України з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування бази відпочинку. Варто зауважити, що земельна ділянка за кадастровим номером 7324085500:05:011:0045, яка знаходиться в урочищі «Вишнева», за межами населеного пункту – села Ломачинці, відносилась до земель рекреаційного призначення та належала на праві власності державі, в особі Чернівецької обласної державної адміністрації.

У 2008 році на частині вказаної земельної ділянки з'явився блок-контейнер, який в результаті укладення низки договорів купівлі-продажу та інших сумнівних правочинів, які тривали з 2008 по 2014 роки, перетворився на об'єкт нерухомості загальною площею 47,90 кв.м.

За вказаний період власник нерухомого майна змінювався кілька разів. Останній раз право власності на вказане нерухоме майно було зареєстроване у 2016 році на підставі договорів купівлі – продажу по ½ частині вказаного житлового будинку. Однак, цього разу у майна з'явилось два власники, які володіли будинком у однакових частинах. Одним із власників майна виявився син старости села Ломачинці, яке на той час входило до складу Новодністровської об'єднаної територіальної громади, Андрій Петрик.

Варто зауважити, що рішення про об’єднання з містом обласного значення Новодністровськ ухвалили без врахування думки людей. Відтак, свою позицію і своє небажання бути частиною Новодністровської об’єднаної територіальної громади жителі села Ломачинці відстоювали в судах. І відповідно до рішення Чернівецького окружного суду від 11.10.2019 у справі № 824/1002/18-а суд визнав протиправним та скасував рішення Ломачинецької сільської ради та Новодністровської міської ради про добровільне об’єднання. Воно залишене без змін постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 26 лютого 2020 року.

Очевидно, що власники нерухомого майна мали намір, поряд із незаконно побудованим житловим будинком, отримати у власність і вказану земельну ділянку. Слід зазначити, що секретар Новодністровської міської ради Ігор Нажига, який захищає Україну у частині територіальної оборони, відігравав не останню роль у даному питанні, оскільки мав власний інтерес, зокрема і щодо розподілу землі, який не вдалось довести до завершення у зв'язку із введенням в дію рішення суду про незаконність створення Новодністровської ОТГ у складі села Ломачинці та міста Новодністровськ.

Оскільки земля належала на праві власності державі, в особі Чернівецької обласної державної адміністрації, Кельменецька місцева прокуратура в інтересах держави звернулась з позовом до суду визнати будівництво нерухомого майна на земельній ділянці із кадастровим номером 7324085500:05:011:0045 незаконним та скасувати правочини, які стали підставою для незаконної реєстрації права власності на нерухоме майно, а також зобов'язати першого власника нерухомого майна усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою, шляхом знесення нерухомого майна.

Аналогічна ситуація склалась і з майном ТОВ «Едельвейс», а саме, будинком відпочинку, який також був розташований на частині зазначеної земельної ділянки. Рішенням Господарського суду Чернівецької області ТОВ «Едельвейс» від 25.10.2018 №926/1366/18 зобов'язано усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою за кадастровим номером 7324085500:05:011:0045, рекреаційного призначення, державної форми власності, шляхом звільнення від нерухомого майна.

Сокирянська міська рада стала власником зазначеної земельної ділянки тільки у січні 2022 року - відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021 року, яким було внесено зміни до Земельного кодексу України.

Звертаємо увагу жителів громади на те, що відповідно до вимог чинного законодавства, питання вчинення правочинів стосовно землі, яка належить до комунальної власності Сокирянської міської ради, виносяться на розгляд депутатів Сокирянської міської ради. Попередньо кожне питання вивчає постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам'яток, історичного середовища та благоустрою. Рішення стосовно продажу на аукціоні права оренди чи власності на земельну ділянку приймається виключно в інтересах жителів громади та з метою наповнення місцевого бюджету, з якого забезпечується утримання закладів освіти, культури, охорони здоров'я, здійснення соціальних виплат, компенсація надання пільгових рецептів, будівництво та реконструкція об'єктів соціальної сфери, забезпечення основних галузей життєдіяльності громади.

Варто зауважити, що за період з 2008 року за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 7324085500:05:011:0045 кошти до бюджету не сплачувались взагалі, незважаючи на те, що відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.

Всі рішення, прийняті за результатами сесії міської ради оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради і кожен житель громади має змогу з ними ознайомитись в будь-який зручний для нього час.

Всі земельні ділянки, право власності чи оренди на які виставляється на земельні торги (аукціон), виставляються на офіційний майданчик електронної системи публічних закупівель України РroZorro. На електронному майданчику наявні всі відомості щодо лоту, його вартості та умови конкурсу.

Участь у земельних торгах може взяти будь-який громадянин України. Про переможця конкурсу власник земельної ділянки – тобто міська рада, дізнається після проведення аукціону. Інформації про те, хто приймає участь у конкурсі орган місцевого самоврядування, який виставляє земельну ділянку, не має.

Як приклад, 05 вересня 2022 року відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки площею 0,11 га. Після розкриття результатів електронних торгів стало відомо, що участь приймало 5 учасників, а вартість лоту зросла від початкової вартості 8 345 гривень до 80 500 гривень у рік. Кошти надходитимуть до місцевого бюджету щороку і будуть спрямовані на розвиток громади.

Поряд з цим, наголошуємо, що 21 листопада 2020 року набрав чинності Закон України № 233-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».

Зазначеним законом громадянам забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування.

Закликаємо жителів громади не вірити фейкам та користуватись інформацією виключно з офіційних джерел. У разі виникнення будь-яких питань звертайтесь безпосередньо до Сокирянської міської ради.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь