Об’єкти нерухомості, побудовані без дозвільної документації та не оформлені через місцеві державні органи вважаються самобудами

Дата: 21.09.2022 12:17
Кількість переглядів: 156

Про це наголошують у Сокирянському бюро технічної інвентаризації.

І це стосується не лише будинків чи дач, а навіть господарських будівель (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні тощо).

Що вважається самобудом?

Відповідно до статті 376 Цивільного кодексу України самобудом вважається житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно:

  • якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети;
  • якщо немає відповідного документа, що дає право виконувати будівельні роботи або належно затвердженого проекту;
  • будівля побудована з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідальність за самовільно збудовані об’єкти залежить від:

  • типу порушення;
  • наслідків порушення;
  • категорії складності об’єкта будівництва — це може бути приватний будинок до двох поверхів або багатоповерхівка;
  • суб’єкта порушення — фіз особа або підприємець, юридична особа.

У разі виникнення питань громадяни можуть звернутись за безкоштовною консультацією до комунального підприємства «Сокирянське бюро технічної інвентаризації».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь