Періоди догляду за особою з інвалідністю зараховуються до страхового стажу

Дата: 25.10.2022 14:23

Зарахування до страхового стажу періодів догляду за людиною з інвалідністю або такою, що потребує стороннього догляду, відбувається  за умови, що доглядальник є працездатною особою, на час здійснення догляду не працював та отримував в органах соцзахисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Саме отримання допомоги чи компенсації за догляд забезпечує належність доглядальника до числа застрахованих осіб,  його страхувальником є відповідний орган соцзахисту, який фінансує виплату коштів.

За періоди догляду з липня 2000 року заробіток враховується у розмірі мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст.11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до страхового стажу зараховуються періоди догляду:

за особою з інвалідністю І групи;

за дитиною з інвалідністю та тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність (згідно зі змінами, внесеними до Закону 15 лютого 2022 року);

за людиною, яка досягла пенсійного віку і потребує стороннього догляду.

Про це повідомляє Головне управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області.