Закликаємо мешканців Сокирянщини дотримуватись правил пожежної безпеки під час прибирання господарських угідь та відкритих територій!

Дата: 07.11.2022 15:03

Тепла і суха погода сприяє прибиранню господарських угідь та відкритих територій, тож жителі громади продовжують традиційні осінні впорядкування. Доволі часто мешканці краю згрібають опале листя, суху рослинність та спалюють їх, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю людини та довкіллю.

Неконтрольоване спалювання сухої трави, листя та сміття знищує родючий шар грунту, а продуктами горіння завдається непоправна шкода навколишньому середовищу. Разом з повітрям у легені вривається задушливий дим, а з ним – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні речовини, що виділяються в процесі горіння.

Нагадаємо, що спалювати листя, суху рослинність забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Окрім того, відповідно до чинного законодавства, подібні дії можуть бути прирівняні до диверсійної роботи.

Тож закликаємо жителів громади дотримуватись правил пожежної безпеки та не спалювати листя і суху рослинність.

Будьмо свідомими!