Дата: 30.01.2023 15:07

Українці за кордоном зможуть отримати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця їх перебування.

Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану».

Згідно з документом, визначені Міністерством закордонних справ закордонні дипломатичні установи України відтепер зможуть:

проводити державну реєстрацію актів цивільного стану;

вносити зміни до актових записів цивільного стану;

поновлювати та анулювати їх;

повторно видавати свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та видавати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Закордонні дипустанови відповідно до постанови зможуть надавати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадянам України незалежно від місця їх проживання або перебування.

Перелік закордонних дипломатичних установ, які здійснюють надання відповідних послуг, має визначити Міністерство закордонних справ.

Рішення набуває чинності через 10 днів після його опублікування.

Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/R9nSmUX