Рятувальники провели рейд у місцях зимової риболовлі

Дата: 13.02.2023 15:39

Для рибалок Сокирянщини рятувальники Дністровського районного відділу Головного управління ДСНС України в Чернівецькій області провели профілактичний рейд, щодо безпечного перебування на кризі.

Рятувальники нагадали, що виходити на зимову риболовлю можна лише коли світло та за умови, якщо крига понад сім сантиметрів. При собі обов’язково мати мотузку довжиною 12 – 15 метрів, засоби зв’язку та не виходити на кригу по одному. Однак не варто збиратися великими групами на одному місці.

Також надзвичайними розповіли, як діяти, якщо все ж таки провалилися під лід:

1. Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.
  2. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  3. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, і де міцність льоду, таким чином, перевірена.
  4. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.