Обговорено алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевого самоврядування в напрямку попередження та недопущення масового отруєння бджіл

Дата: 15.02.2023 16:17
Кількість переглядів: 222

Про алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевого самоврядування в напрямку попередження та недопущення масового отруєння бджіл йшлося в ході семінару-наради, яка сьогодні,15 лютого, відбулась на базі Сокирянської міської ради.

 

У зустрічі взяли участь перший заступник міського голови Іван Гангал, голова Вашковецької об’єднаної територіальної громади Іван Янко, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дністровського районного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Іван Лисий та фахівці відділу, пасічники та аграрії Сокирянщини. В онлайн форматі приєдналися до наради і старости населених пунктів громади.

В ході семінару обговорено вимоги до застосування, зберігання, транспортування пестицидів та отрутохімікатів та заходи щодо недопущення масового отруєння бджіл при застосуванні пестицидів. Йшлося також про необхідність реєстрації пасік відповідно до норм законодавства.

Як зауважує начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дністровського районного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван Лисий, для надання пасічникам підтримки та різносторонньої допомоги, їхні пасіки, в першу чергу, мають бути зареєстровані у встановленому законом порядку. Наразі, за даними фахівців, на території громади зареєстровано 98 фізичних осіб-підприємців, які займаються розведенням бджіл та 3970 бджолосімей.

«Суб’єкти господарювання повинні подбати не тільки про гарний врожай, а й, в першу чергу, забезпечити безпеку людей та тварин під час хімічної обробки рослин» - зазначив перший заступник міського голови Іван Гангал та наголосив,   що відповідальність за отруєння бджіл лежить не лише на замовникові хімобробок, а й на власниках пасік. Незареєстровані пасіки в першу чергу потрапляють в зону ризику. Перший заступник міського голови Іван Гангал акцентував увагу на необхідності налагодження співпраці між аграріями та пасічниками в напрямку збереження бджіл.

 Обговорено в ході наради і вимоги до використання агрохімікатів. Відповідно до чинного законодавства, сільгоспвиробники зобов’язані, не пізніше ніж за три доби до початку обробки полів отрутохімікатами чи пестицидами, попередити про це органи місцевого самоврядування, а також бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблюваних площ. Крім того, вони мають повідомити дату обробітку, вказати територію, яку культуру оброблятимуть, зазначити назву препарату, форму та методи обробки. Фахівці наголошують, що використовувати пестициди допускається виключно у ранкові та вечірні години.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь