Рятувальники попереджають, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність
З настанням весни та відносно теплої погоди жителі громади почали здійснювати прибирання своїх господарських угідь та відкритих територій. Відтак, до пожежно-рятувальної служби все частіше почали надходити повідомлення про загоряння сухої трави на вищезазначених місцевостях та вздовж транспортних магістралей.
Як зауважують фахівці, кількість загорянь, що виникають у природних екосистемах із настанням сухої погоди, збільшуються через самовільне спалювання громадянами сухих залишків рослинності та сміття.
Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.
Рятувальники попереджають, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Лише впродовж минулого тижня інспектори служби ДСНС притягнули до адміністративної відповідальність трьох жителів громади, кожен з яких сплатив штраф у розмірі 3060 грн - кожен.
Мінімальна сума штрафу для пересічних громадян за самовільне випалювання рослинності або її залишків, і, навіть, на власних присадибних ділянках, становить 3060 грн.
Максимальна сума стягнення за порушення складає 6120 грн.
Вогнеборці закликають, якщо ви стали свідком спалювання сухої рослинності на відкритих територіях та в природних екосистемах - телефонуйте за номером 101.
Звертаємось до кожного жителя Сокирянщини – не паліть сухотрав’я та сміття! Кожному з нас варто зрозуміти, що у такий важкий час – це просто неприпустимо!