До уваги жителів Сокирянської територіальної громади! Право власності на земельну частку (пай) власникам сертифікатів необхідно оформити до 1 січня 2025 року.
Такі вимоги передбачені статтею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток.
Сертифікат на земельну частку (пай) засвідчує право власника на отримання земельної ділянки та містить дані про її вартість та площу в умовних кадастрових гектарах. Фахівці зауважують, що сертифікат на земельну частку (пай) не є підтвердженням права власності на саму ділянку й не встановлює її меж.
Саме оформлення у власність земельної частки (паю) передбачає заміну сертифіката про право на таку земельну частку на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Така земельна ділянка після оформлення вказаних документів матиме чітко визначені межі в натурі (на місцевості), а власник матиме повне право на володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Для того, щоб оформити право власності й отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно, якщо у громадянина є сертифікат необхідно:
1. Звернутись до землевпорядної організації, щоб розробити проектну документацію із землеустрою та встановлення меж земельної ділянки. Оплатити послуги та отримати технічну документацію землеустрою.
2. Звернутись до органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру або до центру надання адміністративних послуг з заявою про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номеру. Отримати витяг з Державного земельного кадастру про присвоєння такого номеру.
3. Звернутись до відповідної місцевої ради, щоб затвердити розроблену проектну документацію із землеустрою та оформити земельну ділянку у власність. Отримати рішення місцевої ради про передачу у власність земельної ділянки на місцевості.
4. Звернутись до державного реєстратора та зареєструвати право власності на земельну ділянку на підставі рішення місцевої ради. Після такого звернення відомості про земельну частку (пай) вносяться до єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та отримати витяг про реєстрацію права власності на земельну ділянку, який є тим документом, що посвідчує право власності.