Міністерство охорони здоров'я України нагадує, що на період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена

Дата: 02.05.2023 11:57

А саме:

якщо людина не має змоги безпосередньо прибути на огляд, то МСЕК приймає таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність і не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, то строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

Постанова КМУ від 03.12.2009 №317 «Питання медико-соціальної експертизи» НЕ застосовується. Саме цей пункт визначав причини інвалідності, за якими встановлення інвалідності заочно не проводилося.

Наразі МСЕК мають право оглядати пацієнтів і приймати рішення заочно у разі наступних причин інвалідності:

трудове каліцтво;

професійне захворювання;

захворювання, одержане під час проходження військової служби і служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту та Держспецзвʼязку;

захворювання, пов’язане з впливом радіоактивного опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС.

Міністерство охорони здоров'я України зауважує, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії обмежують чи порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

Про це повідомляється на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України