Рятувальники черговий раз звертаються до мешканців краю з проханням не чинити злочин та не спалювати суху рослинність і побутове сміття

Дата: 22.06.2023 16:48

У спекотну погоду такі пожежі можуть швидко поширюватись і нести загрозу не лише навколишньому середовищу, а й вашому життю, здоров’ю та оселям. В свою чергу ліквідація таких пожеж потребує багато людських та матеріальних ресурсів, які вкрай необхідні нашій країні в умовах воєнного стану.

Тож закликаємо жителів Сокирянщини суворо дотримуватись правил пожежної безпеки та не спалювати сміття та сухостій на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння.

Окрім того:

• не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями!

• не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку!

• не створюйте смітники в лісових насадженнях та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх!

• не розводьте багаття у лісових масивах!

Нагадуємо, за спалювання сухої рослинності передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Штраф за самовільне спалювання залишків рослинності для громадян становить від 3060 грн., до 6 120 грн., а для посадових осіб від 15300 грн. до 21 420 грн., а якщо наслідки пожежі спричинили травмування чи загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, то винуватця можуть ув'язнити строком до 10 років позбавлення волі. Також, за порушення правил пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн., до 15300 грн і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн.