У Сокирянській територіальній громаді функціонує комунальна установа «Центр надання соціальних послуг», яка створена для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які належать до вразливих груп населення або переб

Дата: 14.07.2023 12:54

Однією із найбільш складних, але безумовно найлюдяніших, систем соціальної сфери є система соціального обслуговування громадян, оскільки базується на принципі гуманізму та стосується кожного жителя.  Саме тому, в період реформування системи соціальних послуг та проведення структурних реформ закладів соціальної сфери, важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує підтримки.

Відтак, шляхом реорганізації Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сокирянської міської ради та комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» Сокирянської міської ради утворено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг».

Окрім відділень, які перейшли у структуру новоутвореного центру із установ, які зазнали реорганізації, створено ряд нових відділів. Зокрема, на базі комунальної установи функціонують наступні відділення:

-        відділення соціальної роботи;

-        відділення соціальних послуг за місцем проживання;

-        відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;

-        відділення надання соціальних послуг денного перебування;

-        відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

-        спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

-        денний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю.

Окрім того, в структурі комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» передбачено денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі (з «кризовою кімнатою»); притулок для осіб, які постраждали від насильства, а також службу перевезення «Соціальне таксі». Питання облаштування просторів для надання допомоги та розміщення осіб, які постраждали від насильства, є надзвичайно актуальним та необхідним.

Наразі проводиться робота в напрямку пошуку міжнародних та вітчизняних благодійних фондів та організацій, які зможуть надати допомогу у облаштуванні зазначених просторів, оскільки покрити дані видатки виключно з місцевого бюджету немає можливості. Окрім ремонту приміщень, необхідно також створити умови для проживання, навчання, розвитку та реабілітації громадян, які зазнали насильства в сім'ї, а також покривати інші витрати на утримання відділень.

Центр надання соціальних послуг є єдиною установою, в якій акумулюються усі соціальні послуги, що надаються жителям громади.

Установа, з урахуванням потреб визначених у територіальній громаді, може надавати такі соціальні послуги:

- догляд вдома, денний догляд, догляд стаціонарний;

- соціальна адаптація;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- надання притулку;

- екстрене (кризове) втручання;

- консультування;

- соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

- представництво інтересів;

- посередництво (медіація);

- соціальна профілактика;

- натуральна допомога;

- інформування;

- денний догляд дітей з інвалідністю;

- соціально-психологічна реабілітація;

- послуги «Соціального таксі» тощо.

Для забезпечення доступності соціальних послуг, частина з них надається за місцем проживання отримувачів або з виїздом у населенні пункти.

Відділення центру розташовані у м.Сокиряни у с.Романківці.