Живі, поки пам'ятаємо...
Тисячі зламаних доль, тисячі обпалених душ, тисячі забраних життів… Такою є ціна волі, свободи та незалежності, за які сьогодні мужньо борються вірні сини і доньки України. На превеликий жаль, чимало з них втратили найцінніший дар на землі – життя, життя які відважні хлопці та дівчата залишили на полі бою…
Сьогодні, 29 серпня, ми відзначаємо День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини, віддаючи шану Героям, які полягли за Перемогу, мир і спокій на своїй землі…
Відтак, у Сокирянському історичному музеї відбулась патріотична година під символічною назвою «Живі, поки пам’ятаємо»… Вшанувати воїнів, які тепер обороняють нас з неба, прийшли рідні полеглих військовослужбовців, працівники відділу культури і спорту міської ради.
«Дякуємо близьким та рідним наших Героїв за виховання та підтримку справжніх патріотів. Дякуємо нашим хлопцям та дівчатам за подвиг в ім’я правди… Шануємо, пам’ятаємо, вклоняємось кожному, хто віддав життя за Україну» - зазначив перший заступник міського голови Іван Гангал.
Поіменно присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв-земляків російсько-української війни…
Не залишив без емоцій учасників заходу документальний фільм під назвою «Іловайськ. Вижити», присвячений тим, хто вийшов з Іловайського котла і тим, хто в ньому залишився… Де можна почути реальну історію одного із наших захисників, якому тоді вдалось вижити… В такі моменти розуміємо, що війна – це про мужність і силу, це – про жагу до життя …
Полеглі воїни – це реальні люди, особистості з унікальною історією … Вони могли ще стільки всього корисного та доброго зробити для своїх родин, для свого народу…
Пекучим болем озивається у наших серцях непоправна втрата кожного, хто загинув за свою Батьківщину, за кожного з нас… Незагоєною раною навіки залишиться втрата найрідніших у душах близьких та рідних наших захисників та захисниці… Адже для них вони були цілим світом: для кого -сином та братом, для кого – чоловіком та батьком, для кого – матір’ю та дочкою, для кого – товаришем, другом, побратимом, сусідом, однокласником… і просто добрим знайомим…
У вимірі людських страждань розуміємо ціну спокою та миру, цілу незалежності та суверенності…
Вічна пам'ять і слава полеглим Героям!
Честь і слава живим!
Надто дорогу ціну платимо, тож не маємо права забути…