Мінсоцполітики інформує щодо нових правил ввезення гуманітарної допомоги
У Міністерстві нагадують, що завозити гуманітарну допомогу в Україну можуть отримувачі – юридичні особи, зареєстровані в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Це норма чинного законодавства.
Зареєструватись в Реєстрі можна онлайн за допомогою КЕП на сайті https://good.gov.ua/ – Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги.
Детальну інструкцію з користування системою можна знайти за посиланням http://surl.li/nvkbp
Також за посиланням можна знайти відповіді на запитання, які найчастіше виникали під час введення нових правил http://surl.li/nxslb
З 1 грудня, окрім можливості потрапити в Реєстр та офіційно мати статус отримувача, в організацій з’явилась можливість використовувати цифровий механізм для ввезення та обліку гуманітарної допомоги.
На платформі https://good.gov.ua/ отримувач може формувати дані про вантаж, митну декларацію, подавати звіт.
До 1 квітня наступного року лишається можливість завезти гуманітарку за паперовою декларацією. Її подаєте безпосередньо під час митного оформлення.
Важливо! Форма митної декларації оновлена – у ній обов’язково має бути вказаний номер отримувача гуманітарної допомоги (чотири цифри, які отримуєте після реєстрації через Автоматизовану систему). Завантажити форму декларації можна за посиланням http://surl.li/nuvar
Незалежно від обраного способу завезення гуманітарки, до 31 березня наступного року всі отримувачі повинні будуть подати звіт у систему про цільове використання гуманітарної допомоги, яку завезли з 1 грудня.
Щодо вввезення автівок для Сил Оборони.
Вся детальна інформація міститься у Методичних рекомендаціях http://surl.li/nxszv
Наразі можна використувати два варіанти завезення транспорту.
Перший – це цифровий механізм, де отримувач формує декларацію через Автоматизовану систему.
Другий – використання паперової декларації, посилання на яку було вище. Зверніть увагу, у такому випадку в декларації можна НЕ вказувати номер отримувача гуманітарної допомоги, але необхідно вписати номер військової частини. Всі інші дані, якщо вони не відомі, можна не вказувати.
Маєте запитання щодо реєстрації в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги?
Звертайтесь до контакт-центру ДП "ІОЦ Мінсоцполітики України" за номером (044)-494-19-10 або за електронною поштою callcenter@ioc.gov.ua.
У разі запитань що стосуються митного оформлення, звертайтесь за контактами Державна митна служба України https://customs.gov.ua/contacts
Додатково:
Хто може бути донором, отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги http://surl.li/nxtdn
Чи може керівник організації делегувати право вносити дані в систему іншій особі? http://surl.li/nxtha
Вебінар для користувачів Автоматизованої системи https://fb.watch/oFPuKRWgwI/
Чинна нормативна база, що регулює питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги:
Закон України “Про гуманітарну допомогу” http://surl.li/ekoyb
Постанова КМУ №953 http://surl.li/mmqsy
Наказ Мінсоцполітики №467-Н про затвердження Методичних рекомендації щодо організації ввезення транспортних засобів, товарів військового призначення та подвійного використання в умовах воєнного стану http://surl.li/nuxju