Поліція Буковини наголошує громадянам на необхідності бути пильними та остерігатися шахраїв, які пропонують допомогу
Заради легкої наживи зловмисники постійно вигадують нові шахрайські схеми. Відтак, щоб не стати жертвою протиправних дій аферистів, варто бути обачним, перевіряти отриману від незнайомців інформацію, не переходити за сумнівними посиланнями та у жодному разі не розголошувати дані банківських рахунків.
Щоб збагатитися, шахраї активно використовують різні соціальні мережі, у яких створюють чат-боти із фейковими посиланнями. Там аферисти пропонують фінансову допомогу від держави, міжнародних установ, благодійних організацій та банків - при цьому для нібито отримання коштів необхідно перейти за наданими інтернет-посиланнями.
Перейшовши на шахрайську сторінку, обов’язковою умовою для отримання грошової допомоги є введення карткових даних та CVV-код (які заборонено повідомляти). Після введення всіх відомостей шахраї отримують повний доступ до банківських рахунків, з яких у подальшому здійснюється списання коштів.
Поліцейські вкотре закликають громадян бути розсудливими та обережними у всіх питаннях, що стосуються доступу до банківських рахунків:
- ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
- дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
- не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон тощо), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах;
- роз’ясніть про шахрайські схеми своїм рідним і близьким, друзям та сусідам, аби не дати шахраям жодних шансів збагатитися чужими коштами.