Сокирянська міська рада висловлює щирі співчуття з приводу смерті журналіста і фольклориста, краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України Олександра Дмитровича Чорного

Дата: 20.05.2024 11:21

На 74-ому році життя відійшов у вічність Заслужений журналіст України, краєзнавець, дослідник, автор книг, громадський діяч, шанована людина Сокирянщини – Олександр Дмитрович Чорний.

Олександр Чорний народився 24 липня 1951 року
в селі Вашківці Сокирянського району Чернівецької області. Закінчив
Хотинський сільськогосподарський технікум, факультет журналістики
Київського держуніверситету імені Т. Г. Шевченка. Працював у Сокирянській
районній газеті «Дністрові зорі» літературним працівником, завідуючим відділом, заступником редактора, відтак - редактором районної газети «Вижницькі обрії», старшим випусковим у Чернівцях редакції газети «Від Дністра до Карпат», керівником Сокирянського філіалу видавництва «Прут».

З 1991 р. - директором Сокирянської районної друкарні, тоді очолив районну
організацію НСЖУ. Один з ініціаторів заснування в Сокирянському районному
відділі освіти в 1994 р. газети «Педагогічна думка», яку п’ять років редагував на громадських засадах.

Олександр Дмитрович Чорний, Указом Президента України нагороджений
почесним званням «Заслужений журналіст України». Як сказано в Указі
Президента України № 338/2016: «За значний особистий внесок у державне
будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній
розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

Багато праці, творчого таланту доклав, щоб видати книги з історії рідного краю.

Олександр Дмитрович був вмілим господарем, невтомним колекціонером, чудовим батьком, дідусем, турботливим і люблячим чоловіком, гарним сім’янином...

Сокирянська міська рада висловлює щирі співчуття дружині Олександра Дмитровича - Ніні Семенівні, доньці Людмилі, онучці Крістіні, брату Віктору та сестрі Зіновії і їх сім’ям, всім рідним і близьким померлого!

Розділяємо ваш біль та глибоко сумуємо разом з вами. Нехай опіка Всевишнього полегшить гіркоту скорботи за найдорожчою для вас людиною.

Вічна і світла пам'ять славному сину Сокирянщини Олександру Чорному!