Єдиний на Буковині музей гончарства в селі Коболчин продовжує приймати відвідувачів та вдосконалювати роботу з виготовлення глиняних виробів

Дата: 29.10.2024 12:46
Кількість переглядів: 80

Нещодавно в музеї облаштували гончарську піч (горен) для випалювання виробів дровами, що відтворює процес, яким користувалися місцеві майстри століттями. Піч дозволяє виготовляти унікальні вироби традиційним методом, що не тільки зберігає оригінальність, а й допомагає глибше зрозуміти майстерність гончарів. Віднедавна прикрашає стіни музею і декоративне панно – тонкий і творчий витвір гончарного мистецтва.

Незмінним майстром гончарної справи, керівником музею, збирачем культурних традицій краю залишається Іван Іванович Гончар – заслужений діяч культури України.

Варто зазначити, що з початку свого заснування (грудень, 2008), музей став унікальним осередком збереження та розвитку давнього ремесла. Головна його мета полягає в  популяризації традиційного гончарства та культурної спадщини сільських майстрів, збереження їхніх технік і знань для майбутніх поколінь. Заклад не лише зберігає предмети старовини, а й активно працює над тим, щоб зробити гончарство доступним та цікавим для широкої аудиторії.

У червні 2024 року музей отримав новий статус, ставши Коболчинською філією комунального закладу «Центр культурних послуг Сокирянської міської ради». Це сприяло підвищенню рівня організації заходів. Відкриття нових можливостей дозволило проводити більше екскурсій та майстер-класів, завдяки яким кожен відвідувач може власноруч спробувати себе у ролі гончара, відчути процес створення виробу з глини.

Музей гончарства в селі Коболчин є не лише місцем збереження культурних цінностей, а й простором для творчості, освіти та культурного обміну. Завдяки ентузіазму його співробітників, музей продовжує надихати як місцевих жителів, так і гостей з різних куточків України та світу.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь