Як протистояти загрозам у мережі - інформують у Головному управлінні Національної поліції Чернівецької області

Дата: 11.02.2025 09:39
Кількість переглядів: 71

Нині Інтернет залишається потужним джерелом спілкування, отримання інформації та розвитку для дітей. Проте мережа може нести не лише користь, але й небезпеку. Правоохоронці звертають увагу батьків юних буковинців на основних правилах безпечної поведінки у віртуальному просторі.

Найперше – навчіть дитину: в жодному разі в мережі не можна розголошувати свої персональні дані – ім’я, прізвище, номер телефону, адресу навчання та проживання, повідомляти конфіденційну інформацію про своїх друзів чи родичів.

Разом з тим, поясніть дитині, що не варто переходити за підозрілими посиланнями. Вони можуть містити віруси, програми-шпигуни, які збирають конфіденційну інформацію.

Акцентуємо: на дитячому гаджеті необхідно обов’язково встановити спеціальні налаштування, зокрема, антивірусну програму, котра буде систематично оновлюватися. Таким чином дитина зможе самостійно відкривати необхідні вебресурси та буде захищена від потенційно небезпечних.

На навчальних платформах використовуйте новостворені облікові записи з надійними складними паролями для різних ресурсів. Користуйтесь двофакторною автентифікацією (додатковий рівень безпеки, окрім вашого пароля).

Також вашій дитині слід бути пильною та обережною з незнайомими людьми в інтернеті. Адже серед них можуть бути зловмисники, котрі здатні втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси. У жодному разі не варто повідомляти незнайомцям особисту інформацію, надсилати власні фото. Це може бути використаним проти вас чи вашої дитини. 

Окрім того, закликаємо контролювати спільноти, в яких спілкується ваша дитина. Невідомі групи можуть мати небезпечний контент, або ж нав’язувати дитині поведінку, що може серйозно зашкодити.

Створіть та в подальшому підтримуйте довірливі стосунки з дітьми. Щоб у разі потенційної небезпеки ви мали можливість своєчасно відреагувати на неї та допомогти дитині.

Не менш важливими є ваші розмови в родині про випадки кібербулінгу – знущання, образи, поширення пліток, жорстоких жартів, демонстрації зображень принизливого змісту в соціальних мережах. Навчіть дітей: якщо їх ображають, вони повинні вимагати негайного припинення цього, а також обов’язково розказати про все батькам, вчителям чи близьким, яким довіряють. 

Шановні батьки! Завдяки докладеним вами зусиллям Інтернет цілком може стати майданчиком розвитку для дітей та споживання якісного та корисного контенту. 

Виховуймо юних буковинців свідомими громадянами.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь